Okrągły dywan do salonu – ty decydujesz, jaki ma być!

Okrągły dywan do salonu - ty decydujesz, jaki ma być

Uzupełnienie wizerunku pomieszczenia dywanem to dobry pomysł dla tych, którzy chcą odmienić swoje wnętrza i szukają szczególnego komfortu. Dodatkowo, właściwe użycie, odpowiedni wzór, kolor i kształt sprawią, że dywan stanie się centralnym punktem pomieszczenia. Dywan stanie się łącznikiem i zjednoczy całą kompozycję wnętrza w całość.

Zdecyduj, do którego pomieszczenia chcesz mieć swój okrągły dywan do salonu

Zdecyduj, w którym pokoju chcesz mieć kolor akcentu lub dawkę przytulności. Dywan do sypialni, salonu czy jadalni będzie musiał różnić się wielkością i fakturą. Dywan o grubym runie świetnie nadaje się do sypialni lub salonu, ale dywan do przedpokoju lub jadalni nie jest idealny. Do tych pomieszczeń wybierz dywany o krótkim runie, dzięki czemu sprzątanie będzie łatwiejsze.

Znajdź idealny kształt

Kształt dywanu, podobnie jak rozmiar i kolor, ma duży wpływ na postrzeganie pomieszczenia. Dlatego pomyśl, oblicz i zważ, który kształt będzie odpowiedni dla Twojego domu. Owalny lub okrągły dywan do salonu z tego sklepu idealnie nadaje się do celów dekoracyjnych. Możesz umieścić go w centrum pokoju, w pobliżu sofy lub okna, a zapewni on akcenty tam, gdzie się liczy.

Jeśli chcesz strefować pokój, będziesz potrzebował jednego lub więcej kwadratowych dywaników. Na przykład w salonie umieść mały dywanik w pobliżu toaletki, a większy w okolicy sofy. Postaraj się dopasować dywan do kształtu mebli w pokoju. Jeśli Twój stolik kawowy, sofa i fotele mają ostre kąty i proste linie, to kwadratowy lub prostokątny dywanik zdecydowanie je podkreśli. W przypadku okrągłych i opływowych kształtów należy stosować wzory owalne lub okrągłe.

Okrągły dywan do salonu

Spójrz na kompozycję dywanu

Wybierając dywan, nie zapominaj, że nie tylko kształt i kolor powinny być idealne – równie ważne są cechy użytkowe i jakościowe. Naturalne dywaniki są miękkie w dotyku i mają dobry, luksusowy wygląd. Pamiętaj jednak, że są one podatne na blaknięcie i ścieranie, a także mogą stanowić doskonałe środowisko dla roztoczy.

Dywaniki syntetyczne to najbardziej przystępna opcja, zarówno pod względem ceny, jak i gamy kolorystycznej. Ale chociaż są łatwe do czyszczenia, nie będą trwałe: mogą szybko stracić swój wygląd i pognieść się.