Wybór sofy ogrodowej

sofa ogrodowa

Wybór sofy ogrodowej jest znacznie łatwiejszy niż wybór sofy do mieszkania. Tworząc wnętrze wiejskiego domu, można łamać zasady i łączyć niepasujące do siebie rzeczy. Mogą to być meble tapicerowane w różnych kolorach, drewniana ławka, rattanowe krzesła i stół, a nawet sofa wykonana z palet budowlanych. Domek letniskowy to miejsce, do którego przyjeżdżamy nie tylko po to, by wykonywać prace ogrodowe, ale także po to, by odpocząć i zrelaksować się, dlatego sofa i inne meble powinny być przede wszystkim wygodne, a dopiero potem piękne i nowoczesne.

Sofa ogrodowa narożna


Dobrym rozwiązaniem na zewnątrz będzie sofa ogrodowa narożna jak np. ta tutaj, którą można umieścić na tarasie. Na przestronnej sofie przy stole może wygodnie zasiąść kilka osób. I jest o wiele wygodniejsza do siedzenia niż sztywne stołki.

Dobrym rozwiązaniem jest również narożnik, który w razie potrzeby można rozłożyć jako dodatkowe łóżko. Jest to dobra opcja dla osób, które często nocują u przyjaciół i krewnych. Jeśli w domu nie ma zbyt wiele miejsca, a chcemy je mądrze wykorzystać, warto zaopatrzyć się w sofę narożną do domów wiejskich z szufladami pod siedziskiem. Można w nich przechowywać ręczniki, szklane słoiki, pościel, naczynia i inne przedmioty, które nie mieszczą się w szafkach kuchennych.

Na zewnątrz można również umieścić narożną sofę lub regał na książki. Należy pamiętać, że meble tapicerowane nie mogą zmoknąć w czasie deszczu, dlatego takie sofy ogrodowe i fotele należy umieszczać wyłącznie pod wiatą lub szczelnym parasolem.

sofa ogrodowa

Drewniana sofa ogrodowa


Sofa ogrodowa wykonana z drewna będzie wyglądać elegancko. Naturalne drewno zawsze wygląda dobrze. Sofa ogrodowa może dobrze komponować się ze stołem, ławką i innymi meblami ogrodowymi, ale takie zestawy nie są przeznaczone dla wszystkich. Sofa i fotele wykonane z drewna sosnowego to opcja bardziej przystępna cenowo. Droższą opcją są meble dębowe. Wykonana z drewna i pomalowana białą farbą sofa na świeżym powietrzu będzie pięknie wyglądać na tle świeżej, liściastej zieleni. Można na nim położyć kilka poduszek w jaskrawych kolorach, aby nadać pomieszczeniu odpowiedni nastrój.